Co zrobić, gdy deweloper nie chce usunąć zgłoszonych usterek po odbiorze mieszkania?

Jeśli po odbiorze mieszkania od dewelopera zauważyliśmy wady i usterki, które zostały zgłoszone, ale nie zostały usunięte przez dewelopera, należy najpierw upewnić się, że zgłoszenie zostało wykonane prawidłowo. Wszystkie usterki powinny być opisane w protokole odbioru mieszkania, który został podpisany przez obie strony. Jeśli zgłoszenie usterek zostało wykonane prawidłowo, a deweloper nie chce ich usunąć, możemy przejść do dalszych kroków.

Wyzwania prawne i negocjacje z deweloperem

W sytuacji, gdy deweloper nie chce usunąć zgłoszonych usterek po odbiorze mieszkania, warto skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w prawie budowlanym. Prawnik może pomóc w negocjacjach z deweloperem oraz doradzić, jakie są nasze prawa i możliwości działania w tej sytuacji. W przypadkach, gdy negocjacje nie przynoszą rezultatów, można rozważyć wszczęcie postępowania sądowego przeciwko deweloperowi.

Pomoc ekspertów w odbiorze mieszkania

Aby uniknąć problemów związanych z nieusuniętymi usterekami po odbiorze mieszkania, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy pomogą dokładnie sprawdzić nieruchomość oraz właściwie zgłosić ewentualne problemy. W Gdańsku warto skorzystać z usług takich ekspertów jak: https://odbiory-mieszkan-gdansk.com.pl/

Podsumowując, jeśli deweloper nie chce usunąć zgłoszonych usterek po odbiorze mieszkania, należy upewnić się, że zgłoszenie zostało wykonane prawidłowo. Następnie warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże w negocjacjach oraz ewentualnym postępowaniu sądowym. Aby zminimalizować ryzyko problemów związanych z odbiorem mieszkania, warto również skorzystać z usług specjalistów, którzy dokładnie sprawdzą nieruchomość oraz prawidłowo zgłoszą ewentualne usterki.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też